Budapesti Gépészeti Szakképzési Centrum

HírekKözérdekű adatokGalériaKRÉTA
Széchenyi 2020

Digitális tananyag

Iskolánkban mind a gépjárműmechatronikai-technikus mind az alternatív járműhajtás technikus szakhoz elérhető magyar nyelven a legmodernebb járműtechnikai online tananyag. Ezt az 1100 modulból álló tananyagot a világ 70 országan használják a járműtechnikát oktató műszaki középiskolákban. A tananyag a magyar programtantervhez igazodik és a 9. évfolyamtól egészen a technikusi vizsgáig sikeresen alkalmazzuk mind a nappali, mind a felnőttképzésben.

Tanulóink  többsége a Z és az Y generációhoz tartozik. Ők már beleszülettek a digitális világba, az internet nap mint nap része az életüknek.  Iskolánk vezetősége és tanárai felismerték  a generációs különbségeket és azon vannak, hogy a legkorszerűbb eszközökkel és módszerekkel tanítsanak.

Mi a digitális szakmai tananyag előnye?

• Online, ezért bárhonnan, bármikor elérhető
  • Interaktív feladatokat tartalmaz, ezért a szakmai tudás könnyebben elsajátítható
  • Folyamatosan frissül, a legkorszerűbb járműtechnikai ismereteket tartalmazza
  • Programtantervhez igazodik, ezért nem kell külön 5-6 különböző szakmai könyvet megvenni
  • Iskolánkban a szakmai angol idegennyelv oktatásába is folyamatosan beépül
  • Önálló tanulásra is alkalmas, ezért segít a felzárkóztatásban és támogatja a tehetséggondozást
  • Azonnali visszajelzést ad a tanulóknak, tanároknak (szülőknek) az eredményekről legyen az órai feladat, házi feladat vagy vizsga
  • Nálunk ezen az online rendszeren keresztül történik a szakmai oktatásban a házi feladatok megoldása, a számonkérés és az ágazati vizsga írásbeli része is

Milyen képzésekhez elérhető az Maróti-Electude digitális tananyag?

• Alternatív járműhajtási technikus
  • Gépjármű mechatronikus
  • Gépjármű-mechatronikai technikus

Más képzésekhez is van digitális tananyag?

Egyelőre ezekhez a szakmákhoz tudunk ajánlani nemzetközileg is elismert és alkalmazott, korszerű és rendszeresen frissített szakmai tananyagot.

Mennyibe kerül?
28 000 FT/tanév

Néhány tanulói vélemény a digitális tananyagról:

Alternatív járműhajtás technikus tanuló vagyok. Az interaktív tananyagnak köszönhetően a bonyolult működési elveket sokkal egyszerűbben megértettem. Az oktatók nagyon érdekes órákat tartottak nekünk. A sok feladat, kérdés pedig elmélyíti a tudást.

Néhány tanulói vélemény a digitális tananyagról:

Gépjármű-mechatronikus technikus tanuló vagyok és idén volt az ágazati alapvizsgánk. Egész évben használtuk a Maróti-Electude digitális tananyagot. Az írásbeli vizsga is ezzel a szoftverrel történt, ami nagyon jól sikerült nekem, az eredményt rögtön meg is kaptuk.

Néhány oktatói vélemény:

A szakmai idegennyelv oktatás nagyon fontos a mai világban. Azon tanulóink, akik jó angol nyelvtudással végeznek, még több lehetőségük van az elhelyezkedésre. A szakmai óráim egy részét ezzel a digitális oktatási tananyaggal egészítem ki, a diákjaim nagyon élvezik, és jók a visszajelzések. Váradiné Gy. Erzsébet – angol szakmai oktató

Néhány oktatói vélemény:

Néhány éve használom mint szakmai oktató ezt a digitális tananyagot… a szakkönyvek helyett. Azt látom, hogy a diákok szívesebben tanulnak belőle, és jobban élvezik a tanulást. A gyakorlatok megkezdése előtt a témához kapcsolódó elméleti anyagokat a Maróti-Electude szoftveren megoldjuk, hogy jobban megértsék a működést. Műszaki szakoktató

Elkészült új videó – szakmai idegennyelv oktatás

Electude bemutató – BGSZC – Csonka Technikum

Egy speciális digitális óra (Szilágyi Sándor)

Budapesti Gépészeti Szakképzési Centrum

Budapesti Gépészeti SzC Csonka János Technikum és Szakképző Iskola